MALARSTWO

„Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia”

Pablo Picasso

Jakże prawdziwe i aktualne pozostają słowa tego znanego artysty. Z naszym malowaniem wyszło trochę z przypadku, chociaż zawsze bardzo chętnie spoglądaliśmy na twórczość innych. Zaczęło się od zaproszenia na wspólne „Malowanie przy winie” organizowanym w Bydgoszczy przez Asię. Nie sposób było odmówić bo przecież już od dłuższego czasu czuliśmy potrzebę tworzenia, która w nas tkwiła.  Uczestnictwo w tym wydarzeniu sprawiło, że stała się ona jeszcze silniejsza i postanowiliśmy przełożyć ją na swój własny siedliskowy grunt. Zaopatrzeni w sztalugę podobrazia, farby i pędzle przystąpiliśmy do działania. Patrzenie na efekty malarskiej pracy dostarczyło nam solidnej dawki endorfin. Malowanie wyzwala w nas poczucie radości i zarazem uspokaja, a zabawa kolorami rozwija kreatywność. W ten sposób możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Skrywana twórczość pozwala nam wyrazić siebie i nadać charakter świeżym murom naszego domostwa i biura. Pojawia się także w poszczególnych domkach i mamy nadzieję, że spodoba się naszym Gościom. Nasza przygoda z kolorami trwa i chętnie podzielimy się swoimi doświadczeniami.

Na terenie siedliska organizowane były wcześniej plenery malarskie i jesteśmy otwarci na współpracę przy organizacji tego typu przedsięwzięć. Wszak dysponujemy bogatą infrastrukturę noclegową i wypoczynkową. Umiejscowienie siedliska gwarantuje świetne warunki do twórczości, a do nieodpłatnej dyspozycji artystów są bogate pejzaże, które tworzą okoliczne pola, łąki, drzewa, jezioro, trzcinowiska, rzeka, sad oraz pasieka i zabudowania siedliska.

menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram